Świąteczna elektryka na Islandii

Islandczycy nie szczypią się w tańcu i idą w święta na całość. Mają energię geotermalną i nie wahają się jej używać. Rozświetlają miasto w surowym, drucianym islandzkim stylu. Najbardziej szaleją zakłady pracy, głównie fabryki rybne, które w zdobieniach nie mają sobie równych. Komin przeobrażą w świecę, a płot rozpalą jak adwentowy świecznik. Potrafią pięknie skomponować kolory plastikowych pudeł po rybach z żółto-czerwonymi lampkami, którymi upstrokacają gzymsy. Jeśli mogą, to zawieszą świetlisty łańcuch nawet na rybackim kutrze. 

Dekory pną się w górę, do nieba. Częściej na stalowych konstrukcjach niż drzewach, których jest tu jak na lekarstwo. Gleðileg jól! moi drodzy. 

Pierwsza gwiazdka i choinka w stylu elektro 2020.

Płyniemy na Reykjavik, ahoj. Niedługo cmentarze w stylu elektro. Stay tuned. 

English version:

Icelanders go all the way during the Christmas holidays. They have geothermal energy and they don’t hesitate to use it. They illuminate the city in a rugged, wire-like Icelandic style. The most common workplaces, mainly fish factories are second to none in ornamentation. They will turn the chimney into a candle, and light the fence like an Advent candlestick. They can beautifully compose the colors of plastic fish boxes with yellow-red lights that dot the cornices. If they can, they will even hang a chain of light on a fishing boat.

The decors go up to the sky. More often on steel structures than trees, which are a remedy here. Gleðileg jól! my dear.

 

3+

1 thought on “Świąteczna elektryka na Islandii”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *